Düğün fotoğrafçısı kimdir ve ne iş yapar?

Hayat hüzünlerini sevinçlerini hep bir arada sunar bizlere. Ağlarken bir anda güldürebilir. Sevinçten ağlatabilir. O anda dolu dolu yaşadığımız duygularımız her ne kadar hafızalarımızda yer etmiş olsa da, arada bir de elimizde somut olarak tutmak, eski günleri tekrardan yad etmek isteriz. İşte bu durumda imdadımıza istanbul düğün fotoğrafçısı olanlar yetişir. Geçmiş zamanların özlemi, yaşama sevinci albümlerle pekiştirilir. Önemli anlarımızı belgelemek için başvurduğumuz adres fotoğrafçılardır. Fotoğrafçılık sanatının son yıllarda daha da gelişmesi insanların dikkatlerini üzerine çevirmesine sebep olmuştur. Eskiden elimizdeki herhangi bir makinayla çektiğimiz düz fotoğraflar ilgisini kaybetmiş, anın daha sıcak yakalandığı gerçeğe yakın fotoğraflar trend haline gelmiştir. Düğün günümüz gibi en özel anların yaşatılmasında fotoğrafçılara çok iş düşer. Geleneksel düğün fotoğrafçılığı daha çok klasik pozların verildiği ve stüdyo gibi kapalı bir mekânda icra edilir, fotojumalistik tarzda düğün fotoğrafçılığı ise gelin ve damadın tüm enerjisinin fotoğrafa yansıdığı genellikle iç ve dış tüm mekânlarda yapılan çekimlerle son dönemlerin gözdesi haline gelmiş fotoğrafçılıktır.

düğün fotoğrafçısı kimdir

Günler öncesinden telaşların başladığı özel günde istanbul düğün fotoğrafçısı alanındaki fotoğrafçılar, en az evlenenler ve yakınları kadar heyecanlıdır. Detayların devreye girdiği ve en yoğun duyguların yaşandığı bu mutlu günde her şeyin mükemmele yakın olması istenir. Her an kayda geçmelidir. Günün erken saatlerinde başlayan düğün mesaisi gecenin sonuna kadar devam eder. Sabah saatlerinde kuaför startıyla çekimlere başlanır. Gelinin ve damadın hazırlıklarınız detayları bir bir objektiften geçer. Gelin alma sürecinden ilk dansın olduğu zaman kadar çekimler aralıksız devam eder.

Gelin ve damatla olumlu bağlar kuran düğün fotoğrafçısı her anı belgelemekle görevlidir.  Gelin ve damadın hikâyesinin anlatıldığı samimi fotoğraflardan oluşan kompozisyonlar hazırlanır. Işığın yardımcı olduğu çekimlerde önceden belirlenen alanlarda çekimler gerçekleştirilir. Düğünün hikayesine uygun konsept oluşturan düğün fotoğrafçısı yaptığı çekimler ile ileride gülümseyerek hatırlayacakları anılar ortaya çıkarır. Telaşla birlikte atlanan her an fotoğraflarla hatırlanır. O anların bir kere yaşandığı ve çok özel olduğu düğün fotoğrafçınsın aklındadır. Bu nedenle en samimi kareleri yakalayabilmek, en iyi açıdan olayları yansıtabilmek için çok çaba harcamaktayız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *